Jak sprzedawać więcej? To pytanie nierzadko spędza sen z powiek niejednym przedsiębiorcom. Nieważne, czy jesteś freelancerem, właścicielem zakładu produkcyjnego, nauczycielem w szkole językowej…
Większa sprzedaż daje większe zyski, a za tym idą większe możliwości.
Być może jesteś fryzjerem, kosmetyczką, doradcą finansowym, wedding planerem, a być może współpracujesz z branżą MLM – dla Ciebie również zwiększenie sprzedaży to większe zarobione pieniądze i niejednokrotnie spełnione marzenia.
Zajmuje się sprzedażą od 21 lat i przez cały ten czas doskonaliłam swoje umiejętności, poznawałam nowe metody. Wszystko po to, aby wiedzieć jak sprzedawać lepiej.
Coraz większa wiedza i nowa metodologia na pewno pomogły. Jednak dopiero, kiedy poukładałam wszystko, co wiem i umiem, w logiczny i poznany na szkoleniu „Mistrz sprzedaży” proces, moja skuteczność i sprzedaż eksplodowała!
Przeczytaj, czym jest i z czego składa się skuteczny proces sprzedaży, poukładaj go u siebie i realizuj niebywałe wyniki sprzedażowe.
Proces sprzedaży to powtarzalne działania, których celem jest pozyskanie, a następnie przeprowadzenie potencjalnego klienta od momentu poznania Twojej marki poprzez zakup, aż do polecenia Twojej oferty kolejnym osobom.
Poszczególne etapy procesu możesz dopasować zarówno do pojedynczego produktu, usługi jak i wielkich projektów, które zamierzasz sprzedać. Pomaga to w uporządkowaniu wszelkich działań i ułatwia codzienną pracę, za czym idzie wzrost sprzedaży i satysfakcja klienta.
Z czego składa się proces sprzedaży?
PROSPEKTING
Pierwszym etapem procesu sprzedaży jest PROSPEKTING, czyli inaczej poszukiwanie klienta.
Do tego etapu zaliczają się wszystkie te działania, dzięki którym możesz znaleźć osoby, przedsiębiorstwa czy instytucje zainteresowane Twoją usługą czy produktem.
Szukasz, a czasami tworzysz środowiska, w których „siejesz ziarno”, czyli budujesz zainteresowanie swoją marką. Możesz to robić na wiele sposobów m.in.: pisać blog, prowadzić ciekawy kanał na Youtube, prowadzić ekspercki profil na Facebooku czy pisać artykuły do prasy.
Do prospektingu świetnie nadają się wszelkiego rodzaju spotkania networkingowe, wydarzenia branżowe (np. targi) czy wydarzenia rozrywkowe, a nawet kulturalne. Wszystko po to, aby uzyskać kontakt do swojego przyszłego klienta.
W tym etapie warto zadać sobie pytanie: kim jest mój idealny klient? Im więcej czasu poświęcisz na odpowiedź i im lepiej zbudujesz obraz swojego klienta, tym skuteczniej wzbudzisz zainteresowanie idealnej grupy docelowej, a pozostałe etapy sprzedaży będą łatwiejsze.
NAWIĄZYWANIE KONTAKTU
Nawiązanie kontaktu to ten moment, w którym Twój potencjalny klient ma okazję poznać Ciebie i Twoją markę. Może to być pierwszy telefon, pierwsze spotkanie na żywo lub poznanie Twojego profilu w mediach społecznościowych.
Przedstaw siebie, swoją markę, produkt lub usługę w taki sposób, aby klient nie miał wątpliwości, co dokładnie robisz, czym się zajmujesz, jakie potrzeby i problemy rozwiązujesz.
Często nawiązanie kontaktu wiąże się z pierwszym wrażeniem. Zadbaj więc o swój wizerunek oraz zastanów się jaki komunikat wysyłasz do świata, poprzez strój, komunikację czy postawę. Przy tym wszystkim pamiętaj o uśmiechu, on często ratuje nasze pierwsze wrażenie.
BADANIE POTRZEB
Gdy ze sprzedawcy zmieniasz się w dobrego detektywa szukającego prawdziwych pragnień swoich klientów to znaczy, że pamiętasz o niezbędnym etapie w sprzedaży, czyli badaniu potrzeb klienta.
Zadaj pytania otwarte (to takie, które wymagają od rozmówcy odpowiedzi bardziej złożonych, niż równoważniki zdań), aktywnie słuchaj i zapamiętuj. W międzyczasie możesz sparafrazować usłyszane wypowiedzi, aby upewnić się, czy dobrze wszystko zrozumiałeś.
W tym etapie pamiętaj o jednym: NIE RÓB ZAŁOŻEŃ, które często są powodem niskiej i nieskutecznej sprzedaży.
Pozbądź się schematów, stereotypów i utartych ścieżek myślenia. Z ciekawością dziecka zadawaj pytania i z radością oczekuj odpowiedzi klienta. Niejednokrotnie zaprowadzą Cię do zaskakujących wyników i wniosków.
Jeżeli dobrze wykonasz swoją pracę (moim zdaniem jedną z najtrudniejszych) poznasz prawdziwe pragnienia, potrzeby i problemy swojego klienta, to oprócz tego, że odniesiesz sukces w sprzedaży, to jeszcze zadbasz o zadowolenie i nierzadko o radość klienta.
Jeżeli natomiast ominiesz badanie potrzeb lub wykonasz je niedokładnie, nieszczerze – kolejne etapy procesu sprzedaży będą jak strzelanie na ślepo. Sukces będzie mocno zależał od Twojego szczęścia lub (co gorsza) możesz pokusić się o przekonywanie, nacisk czy manipulację.
Jeszcze jedno…
Zanim zaczniesz zadawać wszystkie pytania i zachowywać się jak na przesłuchaniu, warto, abyś uprzedził swojego rozmówcę. Wystarczy krótkie zdanie, którym zaprezentujesz swoją prawdziwą intencję np.:„…aby najlepiej dopasować rozwiązanie do twoich potrzeb, chciałabym zadać ci kilka pytań i poznać ciebie bliżej”.
PREZENTACJA KORZYŚCI
Dopiero w tym etapie możesz swobodnie opowiedzieć o swoim produkcie, firmie, usłudze, rozwiązaniu czy ofercie.
Poznałeś lepiej klienta. Wiesz, co dla niego jest ważne i jakim językiem się posługuje. Pamiętaj o tym w swojej prezentacji i dopasuj ją do odbiorcy lub odbiorców.
Być może słucha Cię analityk, dla którego ważne będą liczby, fakty i logiczny ciąg zdarzeń, a który słysząc o certyfikatach bezpieczeństwa zdecyduje się na zakup. A może masz do czynienia z osobą, dla której ważne będzie tempo, emocje, prestiż, i która z gwiazd dokonała podobnego zakupu.
Ludzie różnią się od siebie i w różny sposób podejmują decyzje, ale jedno jest pewne: klienci kupują korzyści z oferty, a nie samą ofertę.
Co to oznacza dla Ciebie?
Że jeżeli chcesz mieć lepsze wyniki prezentuj rozwiązanie językiem korzyści, opierając się na argumentach zarówno liczbowych, logicznych, jak i emocjonalnych.
PYTANIA/OBIEKCJE
Muszę Ci się do czegoś przyznać. Kiedyś najbardziej bałam się dwóch etapów procesu sprzedaży: obiekcji oraz finalizacji sprzedaży.
Przecież pięknie, wręcz idealnie nagadałam się i zapoznałam klienta z marką. Przedstawiłam językiem korzyści całą ofertę, ba, nawet przygotowałam specjalną promocję… Jednak zawsze istnieje ryzyko odmowy, albo co gorsza – pojawi się na pewno jakieś „ALE”.
Być może coś mu nie pasuje. Być może cena jest za wysoka, albo opakowanie za małe. A może nie ma czasu skorzystać z usługi lub odwrotnie – moja oferta trwa za krótko.
Strach przestał mnie paraliżować, gdy uświadomiłam sobie coś ważnego!
Wyrażania obiekcji, zadawanie kolejnych pytań, czy wtrącanie tych „ALE” to informacja, że klient mnie słuchał. Być może pomyślał nawet, że moja oferta to dobry pomysł, „ALE” …trochę się boi.
Nie walcz z obiekcją.
Nie atakuj, nie broń się…
Wysłuchaj, podziękuj, okaż zrozumienie dla emocji i raz jeszcze przypomnij najważniejsze argumenty.
Wyobraź sobie, że zachęcasz klienta do tego, aby przeszedł przez most nad urwiskiem, a na drugim brzegu czekają na niego skarby, które wiesz, że są mu potrzebne i są dla niego dobre.
Twój klient widzi skarb i chce iść za Tobą, ale się piekielnie boi.
Co robisz?
Popychasz i mówisz, że da radę? A może zostawiasz go na brzegu i sugerujesz, aby to jeszcze przemyślał?
Poradzenie sobie z obiekcją klienta jest jak wyciągniecie do niego ręki i powoli, krok po kroku, przeprowadzenie go przez most do jego skarbu. Zapewniam Cię, że oboje poczujecie satysfakcję oraz sukces.
ZAMKNIĘCIE SPRZEDAŻY
Finalizacja sprzedaży jest po Twojej stronie.
Twoim zadaniem jest w inicjować podjęcie decyzji przez klienta zakładając, że jest on na TAK!
Możesz to zrobić poprzez pytanie: kiedy dostarczyć zamówione produkty lub jaki sposób wysyłki wybiera?
Wezwij swojego klienta do akcji.
Przestań się martwić i bać, że klient może myśleć inaczej.
Zapewniam Cię, że jeżeli wzbudziłeś prawdziwe zaufanie i zbudowałeś relację, ale klient nie będzie jeszcze gotowy na zakup, to Ci o tym powie. Wtedy wrócicie do etapu obiekcji i dodatkowych pytań.
Ty masz prawo zapytać i zaproponować, a Twój klient ma prawo kupić u Ciebie lub nie.
REKOMENDACJE
Rekomendacja jest dobrym sposobem na reklamę Twojego produktu i zachęcenia do jego kupna innych potencjalnych odbiorców.
Po sprzedaży możesz poprosić osobę, która już wie o Twoim produkcie dużo, a nawet w międzyczasie zdążyła go przetestować, aby pomogła Ci go zarekomendować i rozwiać wątpliwości innym potencjalnym klientom.
ZARZĄDZANIE RELACJĄ
Pamiętaj, aby dbać o relacje z klientami i nie być „jednorazowym” sprzedawcą.
Twoim zadaniem jest przypominanie się klientowi. Może to być kartka urodzinowa lub telefon z pytaniem o wrażenia z zakupionego produktu. Może to być również wsparcie w montażu przez wysłanie linku do filmiku na Youtube lub wysłanie na rocznicę znajomości miłej wiadomości.
Takie dbanie o dobrą, szczerą relację z klientem może sprawić, że do Ciebie wróci i kupi jeszcze więcej lub przyprowadzi swoich znajomych.
Na pewno buduje to jakość i dobre imię Twojej firmy.
Każdy z przedstawionych tutaj opisów elementów procesu sprzedaży można pogłębić i wzbogacić. Warto rozwijać umiejętności zadawania pytań czy prezentacji językiem korzyści, albo można szukać nowych sposobów pozyskiwania klientów.
Nie przyniosą one jednak efektów, jeżeli nie zaczniesz działać systematycznie i konsekwentnie.
Zacznij od dziś i realizuj swoje marzenia poprzez większą sprzedaż.
Karolina Kozielska
Dział Rozwoju Zespół RBC
Karolina Kozielska jest Mistrzem Sprzedaży, którego być może miałaś lub miałaś okazję już spotkać na szkoleniach stacjonarnych organizowanych przez RBC. Do niedawna, Karolina była opiekunem uczestników półtorarocznego programu szkoleniowego RBC Master Business Training. Obecnie pracuje w Dziale Rozwoju RBC, który pozwala dobrać idealną ścieżkę rozwoju dla Twoich indywidualnych potrzeb.
Chcesz poznać nasz Dział Rozwoju? Wypełnij krótką ankietę i daj nam znać, czego potrzebujesz [KLIKNIJ TUTAJ]
W jaki sposób możesz przeprowadzić prospekting?:
– plakaty/ulotki w przedszkołach i szkołach
– dostępność oferty w SM
– polecenia zadowolonych klientów
3 korzyści z zastosowania Twojego produktu lub usługi (używanie produktu, dołączenie do zespołu itp.):
– usprawnienie narządów artykulacyjnych, nauka prawidłowego oddychania
– kształtowanie pamięci słuchowo-wzrokowo-ruchową oraz motorykę małą (sprawność dłoni i palców)
– poprawa relacji międzyludzkich poprzez wyeliminowanie wad wymowy
3 sposoby na zarządzanie relacją (obsługa posprzedażowa):
– stały kontakt z rodzicami dziecka lub dorosłym pacjentem w trakcie terapii
– umówienie klienta na cykl wizyt/ przypomnienia o wizytach w formie sms
– życzenia urodzinowe/świąteczne
Jak mogę przeprowadzić prospecting? (branża edukacyjna)
– darmowe szkolenie dla rodziców
– zajęcia pokazowe dla dzieci
– posty na Fecebooku/Instagramie z moją ofertą
3 korzyści:
– uczniowie wiedzą jak mają się uczyć
– oszczędzają czas
– lepsze wyniki w szkole
– satysfakcja ucznia i rodzica
3 sposoby na zarządzanie relacją:
– podziękowanie za zakup
– za 2- 3 miesiące przypominajka z zapytaniem w jakim stopniu mój produkt/ usługa pomógł ich dzieciom
– email- czy mogę jeszcze coś wyjaśnić, dopowiedzieć, prośba o opinię
W jaki sposób możesz przeprowadzić prospekting?
1. Webinar dla Rodziców: „Zabezpieczenie Przyszłości Rodziny”
2. Reklamy na Facebooku z Kalendarzem do Umówienia Konsultacji – stworzę kampanię reklamową na Facebooku, skierowaną do rodziców w określonym wieku, posiadających kredyt hipoteczny. W reklamie zaoferuję darmową, 30-minutową konsultację online na temat zabezpieczenia finansowego rodziny.
3. dołączę do lokalnych grup na facebooku: gdzie są moi potencjalni klienci
3 korzyści z zastosowania Twojego produktu lub usługi? – Ubezpieczenie na życie:
1. Zabezpieczenie finansowe rodziny na wypadek śmierci ubezpieczonego
W przypadku śmierci osoby ubezpieczonej, ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe dla rodziny. Dzięki temu bliscy mogą spłacić kredyt hipoteczny, pokryć koszty codziennego utrzymania, edukacji dzieci oraz inne zobowiązania finansowe, co pomaga w stabilizacji finansowej w trudnym okresie.
2. Ochrona przed niespodziewanymi zdarzeniami
Ubezpieczenie na życie często obejmuje dodatkowe opcje, takie jak ochrona na wypadek trwałego inwalidztwa, poważnej choroby lub czasowej niezdolności do pracy. Takie dodatki mogą pomóc w pokryciu kosztów leczenia lub rehabilitacji, zapewniając środki na życie, gdy ubezpieczony nie jest w stanie zarabiać.
3. Planowanie finansowe i dziedziczenie
Ubezpieczenie na życie może być również narzędziem planowania finansowego, pomagając w budowaniu majątku i zapewniając środki dla przyszłych pokoleń. Świadczenie ubezpieczeniowe może być przekazane spadkobiercom, co umożliwia im płynniejsze przejście finansowe i zabezpiecza przyszłość rodziny.
3 sposoby na zarządzanie relacją (obsługa posprzedażowa).
1. Regularne Kontaktowanie się z Klientami np. poprzez rozmowy telefoniczne, e-maile lub wiadomości SMS. Pytania np, czy są zadowoleni z zakupionego ubezpieczenia, i czy potrzebują dodatkowych informacji lub wsparcia.
2. Roczne Przeglądy Polisy
proponowanie klientom roczne przeglądy ich polis, aby upewnić się, że nadal spełniają one ich potrzeby. Możesz przy tej okazji zaproponować dodatkowe usługi lub modyfikacje, które mogą być korzystne.
3. Edukacja Klienta
Regularnie dostarczać klientom wartościowe treści edukacyjne na temat ubezpieczeń, planowania finansowego czy zarządzania ryzykiem. np poprzez e-maile, newslettery, blogi lub webinary.
Przerabiam kurs „Akademia Sprzedaży RBC”. Pierwszy film, jaki nagram będzie miał tytuł: „5 kroków do wyboru odpowiedniego ubezpieczenia na życie”
Kamila, przerabiam kurs „Akademia Sprzedaży RBC”, chodź zobacz mój profil: https://www.instagram.com/brunetka.w.finansach/
https://www.facebook.com/profile.php?id=61560605334252
@brunetka.w.finansach
Cześć Kamila, przerabiam właśnie kurs „Akademia Sprzedaży RBC”.
W jaki sposób przeprowadzam prospecting:
– udział w wydarzeniach networkingowych
– wystąpienia podczas wydarzeń organizowanych przez moja gminę / lokalne grupy zrzeszające osoby w mojej grupie docelowej
– kanał na YouTube
3 korzyści z zastosowania mojej usługi:
– odnalezienie swojego stylu i stworzenie szafy marzeń, ktora wyraza Twoja osobowość, jest wygodna i podkreśla Twoją urodę
– Wypracowanie wizerunku, który wspiera Twoją markę osobistą i dobór kolorów ubrań i makijażu, które są spójne z wizualną identyfikacją Twojej marki
– Oszczędność energii dzięki doskonale zorganizowanej szafie i strategii stylu: nie musisz się codziennie zastanawiać w co się ubrać, ani w co się ubrać do tworzenia zdjęć i wideo na media spolecznosciowe, poniewaz Twoja szafa i Twoje kolory marki idealnie się komponują.
3 pomysły na zarządzanie relacją:
– kontaktowanie się z klientami, żeby dowiedzieć się jak im idzie wdrażanie i czy napotykają trudności, z którymi mogę im pomóc, i czy są gotowi przejść na kolejny etap budowania swojej szafy
– Chwalenie postępu klientów po usłudze (ponieważ często spotykam ich podczas roznych wydarzen, obracamy się w tych samym kręgach)
– Wiadomość z podziękowaniem i prośbą o wystawienie opinii
3 sposoby na prospecting:
– networking
– eksperckie artykuły
– wydarzenia branżowe
3 korzyści
– project dowieziony on time and on budget
– realizacja benefitów
– zarządzanie ryzykiem
3 sposoby na zarządzanie relacją
– follow up – czy jeszcze czego potrzebujesz,?
– życzenie urodzinowe
– linked in – komentarze i testimoniale po zakończonym projekcie
Pomysły na prospekting:
• profil FB,
• strona WWW,
• reklama na FB.
3 korzyści z zastosowania mojego produktu:
• zbudujesz rozpoznawalną markę,
• błyskawicznie zapełnisz grafik klientami,
• zarobisz więcej kasy na sprzedaży.
3 sposoby na obsługę posprzedażową:
• Mail z podziękowaniem za skorzystanie z usługi i okazane zaufania + prośba o opinię
• Mail nr 2 (po miesiącu): co słychać i jak poszła sprzedaż (w przypadku tekstu sprzedażowego) albo czy zwiększył się ruch/konwersja na stronie (content marketing)
• Mail nr 3 (odpowiedź): Jeśli ok., to info, że chętnie pomogę, jeśli w przyszłości będzie ruszać ze sprzedażą nowego produktu albo będzie potrzebować strategii treści na stronę czy SM;
Jeśli nie ok., to czy zrobił analizę, czemu sprzedaż nie osiągnęła zaplanowanego wyniku i wie już, co zmienić w swojej strategii komunikacji w przyszłości? Bo jeśli nie, to zaproponować usługę przeanalizowania jego komunikacji pod kątem spójności z marką i oferowanymi produktami/usługami + proponowanymi zmianami.
W jaki sposób mogę przeprowadzić prospekting?
– posty na Instagramie i Facebooku
– prywatna grupa odbiorców na fb
– udostępnianie materiałów, badań, wystąpień
3 korzyści z zastosowania mojej usługi:
– pozyskiwanie aktualnej i rzetelnej wiedzy
– oszczędność czasu
– darmowe e-booki
3 sposoby na zarządzanie relacją:
– kontakt telefoniczny
– zaproszenie do mediów społecznościowych
– maile na zakończenie roku z podziękowaniami i życzeniami
Prospekting:
-aktywne prowadzenie konta na Ig i Fb
-kanał na ytb
-zostawianie kontaktu na tematycznych grupach na fb
Korzyści:
-profesjonalne i indywidualne podejście do klienta jak i wykonanie usług
-zaufanie i dyskrecja
-rabaty dla stałych klientów
Obsługa posprzedażowa:
-po skończonej usłudze zaproponować/umówić kolejna wizytę
-życzenia urodzinowe sms
-wiadomość kolejnego dnia z podziękowaniem za zaufanie i skorzystanie z naszych usług
Jak mogę prowadzić prospecting?
– prowadzenie wystąpień podczas konferencji
– wieczory autorskie w bibliotekach/centrach kultury
– pisanie artykułów publikowanych w SM
3 korzyści z mojej usługi (wsparcie w zarządzaniu organizacją):
– uporządkowanie procesów
– efektywny zespół
– realizacja celów zrównoważonego rozwoju
3 sposoby na zarządzanie relacją:
– zbudowanie społeczności w publicznej grupie na fb
– zaproszenia na kolejne wydarzenia
– życzenia świateczne/noworoczne itp.
Cześć! Dzień dobry wszystkim! Właśnie przerabiam kurs Akademia Sprzedaży RBC! Mój sposób na prospekting jak doradca klienta to przede wszystkim rekomendacje, polecanie mnie jako sprzedawcy przez moich klientów innym osobą najbardziej podbija mi sprzedaż a i jest bardzo miłe , świadczy o tym że jestem dobrym sprzedawcą skoro inni chcą mnie polecać . Korzyści jakie płyną z zastosowania moich produktów jakim są usługi telekomunikacyjne to przede wszystkim dostosowanie produktu indywidualnie do potrzeb klienta, uzupełnienie jego obecnej oferty, sprzętu, poszerzenie pakietów, radość z korzystania z nowych technologii. Na kolejnych etapach wspieram klienta , tłumacze i pokazuje jak najlepiej wykorzystać potencjał z nowego zakupu , mamy stały kontakt telefoniczny w razie pytań, potrzeby, a i z okazji świąt czy też nowych okazji dla klienta jesteśmy w stałym kontakcie, przekazujemy sobie serdeczności mijając sie ulicami bądź przy wizycie podczas płatności , to ważne aby klienta zauważyć nie tylko podczas sprzedaży.
W jaki sposób możesz przeprowadzić prospekting ?
1. Marketing edukacyjny- prawo jazdy (uświadomienie odpowiedzialności ) , informacja o nowościach i zmianach w przepisach dotyczących kierowców, nowości na rynku szkoleń.
2. Posty informacyjne na Facebooku .
3. Opinie zadowolonych klientów
Korzyści z zastosowania Twojego produktu lub uprawnień .
1. Zdobycie uprawnień KAT B do prowadzenia pojazdów .
2. Uniezależnienie i wolność .
3.Nauka przepisów Ruchu Drogowego przeprowadzona przez instruktorów z doświadczeniem.
Sposoby na zarządzanie relacją ( OBSŁUGA PRZESPRZEDAŻOWA )
1. Pielęgnowanie kontaktu na Facebooku , Instagramie.
2.Zawsze pomoc w wyjaśnieniu zmian w przepisach Ruchu Drogowego i pomoc w dalsze nauce.
3. Podtrzymywanie relacji z kursantami.
4. wysyłanie życzeń urodzinowych , świątecznych i noworocznych.
Cześć Kamila, przerabiam kurs Akademia sprzedaży”
Prospecting
– sprawdzenie pipline innych doradcow
– regularna aktywnosc na LinkedIn
– rozmowa z klientami i developerami z zapytaniem o kontakty
3 korzyści dla klienta korzystającego z konsultacji ze mną:
– zwiekszenie konwersji biznesu
– mozliwosc odbioru platnosci globalnie nawet od klientow z rzadka waluta
– zaoszczędzony czas i pieniadze
3 sposoby na zarządzanie relacja
– touch up co 4miesiace (wpisanie odrazu do outlooka przy zamknieciu)
W jaki sposób możesz przeprowadzić prospekting?
udział w targach branżowych / śniadaniach biznesowych/ wydarzeniach dla kobiet
facebook/youtube
3 korzyści z zastosowania Twojego produktu lub usługi
spełniam marzenia kobiet wykonując sesję zdjęciową ich marzeń
poprawienie swojej samooceny i pewności siebie
pamiątka na całe życie
3 sposoby na zarządzanie relacją (obsługa posprzedażowa).
kontakt po złożeniu zamówienia
kontakt telefoniczny – nowa oferta
rozmowa po sesji czy jest zadowolona z usługi
Cześć Kamila, przerabiam kurs Akademia sprzedaży”
Prospecting
– cykl rolek na instagram oraz fanpage-posty
– interesujacy profil na Instagramie, systematyczne relacje ze wskazókami
– reklamy na Instagramie
– opinie o moim produkcie od kupujących
3 korzyści dla klienta korzystającego z konsultacji ze mną:
– spełnienie marzeń o podróżach
– bezpieczne podrozowanie
– zaoszczędzony czas i pieniadze
3 sposoby na zarządzanie relacją
– telefon do klienta o opinie na temat usługi , ( czy klient po powrocie był zadowolony z usługi)
– bezpłatne, ale wartościowe wskazówki,, np. 5 cennych wskazówek na początku drogi z podróżami
– zaproszenie na darmowe webinary
Dzień dobry!
Właśnie przerabiam kurs „Akademia sprzedaży RBC”.
1. W jaki sposób chcę/przeprowadzam prospekting?
— Posty na Facebooku (Założyłam, że 3 w ciągu tygodnia — poniedziałek, środa i piątek).
— Chcę skupić się na bliskim otoczeniu mojego miejsca zamieszkania, w którym chcę działać, czyli praca z lokalizacją.
— Instagram (Minimum 2 Posty w tygodniu — bardziej na luzie).
— Budowanie, a raczej podtrzymywanie więzi już z osobami, które spotkałam na mojej drodze i które mogłyby wciąż być zainteresowane moją ofertą.
…
2. 3 korzyści z zastosowania moich usług?
1. Pomóc z trudnościami edukacyjnymi na początku drogi szkolnej. Rodzic może być spokojniejszy, bo będzie wiedział, że zrobię wszystko, aby dziecku było lżej w szkole.
2. Opieka w razie choroby, ważnego wyjścia tzw. Niania na telefon. — Wsparcie zwłaszcza dla rodziców, którzy nie mają blisko np. dziadków itp.
3. Podchodzenie do każdego dziecka indywidualnie, wsłuchanie się w potrzeby dziecka/ rodzica.
…
3.3 sposoby na zarządzanie relacją:
1. Naturalne podtrzymywanie relacji. Wysłanie np. raz na pół roku SMS w celu zapytania, jak się Pan/ Pani miewa, co słychać u Państwa dziecka itp. (klienci, którzy obecnie już nie korzystają z moich usług).
2. Wysyłanie wiadomości lub kontakt telefoniczny np. z nową ofertą dodatkową dla klientów, którzy np. korzystają dotychczas tylko z opieki weekendowej. Ja też lubię pamiętać o urodzinach dzieci, których uczę. Często dzwonię w okolicach urodzin, aby złożyć życzenia. Czasem pod koniec zajęć lubię obdarować dziecko z okazji urodzin upominkiem.
3. Często piszę do danych rodziców, czy jest coś, co mogłabym jeszcze zrobić dla Państwa dziecka, nad czym mogłabym popracować itp. To również działa i rodzice chętnie wymieniają takie swoje spostrzeżenia. Są to cenne uwagi dla mnie, bo dzięki temu mogę jeszcze lepiej pomagać dziecku, a rodzic jest zadowolony, że może coś zaproponować i jest wysłuchany.
1. W jaki sposób możesz przeprowadzić prospekting?
– blog tematyczny
– ekspercki profil na FB
– udział w targach
2. 3 korzyści z zastosowania Twojego produktu lub usługi
– zdrowsza, zadbana cera dzięki odpowiedniemu dobraniu kosmetyków
– oszczędność czasu i pieniędzy
– zwiększenie wiedzy na temat pielęgnacji twarzy i ciała, większa świadomość
3. 3 sposoby na zarządzanie relacją (obsługa posprzedażowa)
– kontakt mailowy lub telefoniczny po zakupie produktu z pytaniem o opinię, ale również wątpliwości, jeśli się pojawiły
– życzenia urodzinowe i upominek
– kontakt z klientem, kiedy kończy się zakupiony produkt, zaproponowanie wysyłki kolejnego w celu kontynuacji pielęgnacji
W jaki sposób możesz przeprowadzić prospekting?
udostępniać posty na LinkedIn, Facebook, Instagram;
– udział w targach branżowych, szkoleniach
3 korzyści z zastosowania Twojego produktu lub usługi (używanie produktu, dołączenie do zespołu itp.).
– oszczędność czasu i pieniędzy
-szybkie uzyskanie odpowiedzi
– usługa bardzo dobrej jakości w odpowiedniej cenie
3 sposoby na zarządzanie relacją (obsługa posprzedażowa).
-kontakt po złożeniu zamówienia czy wszystko jest w porządku
-spotkania z klientami
– życzenia urodzinowe/świąteczne/noworoczne/sukcesów